Kwaśniewski,Gajos i Kusznierewicz w Hotelu Wodnik

0

Ścisłe centrum Giżycka, duży budynek z charakterystycznym napisem na dachu. Tak prezentuje się  Hotel Wodnik, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Giżycku.  Mijając go prawie codziennie nie zastanawiamy się kiedy powstał, ile osób zatrudnia i kto w tym hotelu gościł. Bo Wodnik wrósł w krajobraz Giżycka na stałe i jest z nim nierozerwalnie związany.

Hotel został oddany do użytku tuż przed reformą administracyjną w kraju, w roku 1974. Na murze Wodnika zachowano tablicę ZMP upamiętniającą powstanie hotelu. Początkowo nowy hotel był częścią przedsiębiorstwa P.T. Warszawa – Olsztyn (PTW-O), z którego w kolejnych latach wyłoniło się się P.T. „Mazur – Tourist” z siedzibą w Olsztynie. W 1991 r sprywatyzowano oddział P.T.„Mazur – Tourist” i powstała Spółka Akcyjna P.T. „Centrum Mazur”. Było to wtedy jedno z pierwszych przedsiębiorstw turystycznych w kraju, w których pracownicy firmy samodzielnie wykupili mienie i założyli spółkę akcyjną. Z dn. 21.06.1991 na mocy uchwały powstała pracownicza spółka akcyjna, której nazwa i forma organizacyjna przetrwały do chwili obecnej. Swoją nazwę hotel Wodnik zawdzięcza przedsiębiorstwu, którego był częścią. Zgodnie z polityką firmy, nazwy wszystkich obiektów łączyły wodne klimaty, była więc Rusałka i Wodnik.

GIZYCKO.INFO
GIZYCKO.INFO

Hotel miał 103 miejsca wraz z zapleczem gastronomicznym, obecnie liczba miejsc wynosi blisko 110 wraz z zapleczem gastronomicznym na 220 osób. Warto zaznaczyć, że prezes firmy Władysław Matwij, z sukcesem zarządza nią od 40 lat. Jako jeden z nielicznych hoteli w Giżycku, ma wielojęzyczny personel (podobno można się porozumieć nawet w języku hiszpańskim;) ). Doświadczony, kompetentny personel i świetna lokalizacja to nie jedyne atuty hotelu.

W progach hotelu nie raz gościł prawdziwe sławy, m.in. Aleksander Kwaśniewski, Mieczysław Fogg, Ryszard Rynkowski, Tadeusz Sznuk, Zygmunt Chajzer, Mateusz Kusznierewicz i wielu wielu innych. 40 lat działalności Hotelu Wodnik przełożyło się z pewnością, na mnóstwo wspomnień, które żyją w historiach rodzin giżyckich  i od pokoleń są pielęgnowane w umysłach i sercach naprawdę wielu Giżycczan. Życzymy kolejnych równie udanych 40 lat;)!!!

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze