Kurier z Ukrainy przewoził Syryjczyków

2

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG w ramach wsparcia Podlaskiego OSG, w powiecie suwalskim zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Jak się okazało w aucie znajdowali się Syryjczycy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. 

Wczoraj, tuż po godzinie 14 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 34-letni Ukrainiec.

W aucie znajdowało się 4 Syryjczyków. Podróżni przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju – przekazuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Przewoźnikiem i cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak. Komendant PSG w Rutce Tartak wydał decyzję zobowiązującą kuriera do powrotu do swojego kraju i zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen na okres 10 lat.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ol

To kuriera nie ukarali mandatem? Nie zabrali auta?

Roeoek

Ukraińcy powinni wracać już do siebie. Dostali tyle pomocy, a takie rzeczy robią. Potem się dziwią, że nikt ich nie lubi.