Krytyczna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku – potrzebna pomoc

0

W ostatnich dniach gwałtownie pogorszyła się sytuacja zdrowotna w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Ze względu na wystąpienie przypadków Covid-19 wśród pensjonariuszy i personelu znaczna część pracowników znajduje się w chwili obecnej w izolacji lub kwarantannie.

Dyrektor placówki, Starosta Giżycki poszukują we wszystkich możliwych miejscach osób na zastępstwo. Placówka zatrudni od zaraz osoby chętne, które wsparłyby choćby na krótki okres pozostałych w pracy pracowników DPS Giżycko. W chwili obecnej do opieki nad pacjentami włączeni zostali wszyscy zdolni do pracy pracownicy administracyjni i gospodarczy. Jednak jeśli w najbliższy wtorek tj. 19 stycznia przeprowadzone testy na Covid-19 wykażą większą liczbę chorych sytuacja może znacznie się pogorszyć. W skrajnym przypadku może dojść do konieczności ewakuacji pensjonariuszy.

Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc i wesprzeć DPS Giżycko proszone są o kontakt z placówką osobiście  w Giżycku ul.Warszawska 31 lub telefonicznie (87 428 25 73)

Źródło: Starostwo Powiatowe w Giżycku 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze