Kreatywnie i naukowo w Gimnazjum w Wilkasach

0

Ciekawość i chęć twórczego działania zainspirowały młodzież wilkaskiego gimnazjum do udziału w projekcie „Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni”. W szkole powstały aż trzy drużyny, które w tym roku odniosły ogromny sukces. To już po raz trzeci z rzędu nasza młodzież zajęła I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w Wyzwaniu Naukowym oraz zdobyła Nagrodę Specjalną „Kreator” za przepiękny strój motyla. Grupę „Deserted by Ideas” tworzą: Oliwia Panaś, Amelia Skrzypek, Natalia Czerwińska, Ada Bucholska, Wiktoria Łukasik, Agata Libik i Wiktor Grochowski.

Kolejna grupa „unDIcided” zajęła II miejsce w Wyzwaniu Teatralnym tejże olimpiady. Zespół pracuje w składzie: Joanna Biernacka, Aleksandra Stomska, Karolina Pyszko, Marta Ejsymont, Agata Drumlak, Karolina Adamowicz oraz Damian Uminowicz. Oba zespoły przygotowali trenerzy – Anna Pażyszek i Tomasz Marciniak. Nagrodą za zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności „DI – Oczyma Wyobraźni” jest reprezentowanie Polski w finale światowym olimpiady w USA i Chinach.

W zmaganiach kreatywnych uczniów we Wrocławiu uczestniczyła też trzecia grupa w składzie: Anna Harasim, Aleksandra Fabrykowska, Oliwia Jaszcz, Klaudia Kmit, Milena Łucko i Hubert Trocki. Zespół „Factory of Diversity”, kierowany przez trenerki – Zofię Nikitiuk i Urszulę Tyryłło, zajął V miejsce. Warto podkreślić, że trenerami grup DI są wyłącznie nauczyciele Gimnazjum w Wilkasach.

Nie tylko kreatywnością żyją uczniowie wilkaskiej szkoły. W tym roku zdobyli aż 10 tytułów laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Olsztynie.

Do grupy zwycięzców należą:

Anna Ciepła – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Historii (opiekun: Ewa Wicha); laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Biologii (opiekun: Zofia Nikitiuk) i finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki (opiekun: Bartosz Orczyc-Musiałek);

Martyna Harasimowicz – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (opiekun: Maria Jolanta Dulko) oraz laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (opiekun: Piotr Panaś);

Karolina Pyszko – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Historii (opiekun: Ewa Wicha);

Kamila Popławska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego (opiekun: Maria Jolanta Dulko);

Marta Ejsymont, Hanna Nosewicz, Maciej Witkowski – finaliści Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego (opiekun: Piotr Panaś).

Kreatywnym i „naukowcom” gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za udany udział gimnazjalistów z Wilkas w Global Finals 2016 w USA.

gw

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze