Kreatywni u Marszałka

0

20 czerwca dyrektor gimnazjum w Wilkasach pan Zygmunt Marciniak został zaproszony wraz z drużyną Deserted by Ideas i trenerami na posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterującego ds. Regionalnej Strategii i Innowacyjności Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zaproszenie dyrektor otrzymał od samego Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina, który pragnął aby przedstawiciele szkoły zaprezentowali wyjątkowe osiągnięcia na tym gremium.

Cały Komitet skupiał przedstawicieli kluczowych dla regionu instytucji naukowych, okołobiznesowych oraz pracodawców. Jednym  z obszarów  zainteresowań Komitetu jest tworzenie przestrzeni do rozwoju kreatywnych i przedsiębiorczych młodych ludzi oraz przygotowania ich do funkcjonowania w nowoczesnej gospodarce.

Na zebraniu Komitetu  głos zabrał dyrektor gimnazjum, który przedstawił początki kreatywności w szkole, opowiedział o szeregu szkoleń dla rady pedagogicznej z cyklu „Lepsza Edukacja”, po to aby innowacyjny model nauczania funkcjonował w całej szkole. Dalej Trenerzy Tomasz Marciniak i Anna Pażyszek przedstawili pamiątkowe zdjęcia z pobytu w stanach i opowiedzieli o sposobach pracy z grupą uczniów, która nie zawsze jest łatwa. Na końcu głos zabrali uczniowie, którzy z pasją opowiadali o swojej ciężkiej pracy przygotowując się do Olimpiady.

Wszyscy zostali bardzo mile przywitani, członkowie zebrania byli pełni podziwu dla osiągnięć drużyny jak i małej szkoły z Wilkas, która stoi na wysokim poziomie i może być przykładem do naśladowania dla innych szkół.

A.M.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze