Krajanka tytoniowa i susz warte 0,5 ml zł zabezpieczone na terenie powiatu giżyckiego

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ujawnili krajankę tytoniową i susz o szacunkowej wartości prawie 500 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za przewożenie i nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych.

Wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji doprowadziły do zatrzymania 18 października na jednej z dróg w powiecie giżyckim, do kontroli drogowej mazdy na warszawskich numerach rejestracyjnych. 29-letni mężczyzna w bagażniku auta przewoził prawie 210 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 144 tys. zł. Obok nielegalnego towaru leżała dopiero co zakupiona książka „Wstęp do prawoznawstwa” oraz pieniądze w kwocie 20 tys. zł.

Mundurowi również przeszukali posesję drugiego mieszkańca powiatu giżyckiego. Okazało się, że znajduje się tam „hurtownia”, z której nielegalny towar wiózł 29-latek. Na miejscu w obecności 50-letniego właściciela nieruchomości ujawniono ponad 520 kg suszu tytoniowego o wartości prawie 240 tys. zł oraz ponad 160 kg krajanki tytoniowej o wartości 112 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 3 maszyny do obróbki tytoniu, sprzęt do osuszania i ważenia tytoniu.

Mężczyźni zostali zatrzymani, przesłuchani i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową za przewożenie i posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych.

WMOSG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze