Krajanka tytoniowa dominuje wśród nielegalnych towarów

1

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 44 mln zł. 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych.

Od początku roku funkcjonariusze z W-MOSG na terenie Warmii i Mazur oraz w całej Polsce ujawnili nielegalne towary o wartości 44 mln zł.

Największą wartość stanowiła krajanka tytoniowa, bo aż 36 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku funkcjonariusze naszego oddziału zdeponowali krajankę o wartości 3 200 zł. Natomiast ujawnione w 2021 roku papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy były o wartości prawie 6 mln zł – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Wszystkie te działania doprowadziły do rozbicia prawie 20 grup przestępczych w tym 6 międzynarodowych. Ponad 150 osób usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej, a 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Natomiast już wobec 80 skierowano do sądu akty oskarżenia.

Ponadto wobec 30 osób zamieszanych w nielegalne biznesy tytoniowe czy narkotykowe zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

(źródło: WMOSG)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jakiś nowy przepis?? Głupotę wciskacie

,,Ponad 150 osób usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej, a 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.” Przecież to jest jeden artykuł, który penalizuje udział w zorganizowanej grupie przestępczej to jest ten sam zarzut, więc jak to niby możliwe!!!