Kradzione pojazdy zatrzymane na granicy

0

23 kwiecień bieżącego roku okazał się być kolejnym owocnym dniem działania funkcjonariuszy Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku podjętych czynności w ramach kontroli granicznej na wyjazd z kraju, wytypowano dwa pojazdy, których pochodzenie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. W pierwszym
z nich – MERCEDESIE – ujawnionym w drogowym przejściu granicznym w Bezledach kontrolujący stwierdzili ingerencję w pole numerowe, natomiast drugi – BWM X5, którego kierowca stawił się do kontroli w drogowym przejściu w Gołdapi – został najprawdopodobniej skradziony na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej. Oba pojazdy o łącznej wartości 54 tysięcy złotych, które były kierowane przez obywateli Federacji Rosyjskiej, zostały przekazane właściwym jednostkom Policji, które prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 29 pojazdów, co do których zachodziło podejrzenie, iż pochodzą z nielegalnego źródła. Ich łączna wartość to ponad 850 tysięcy złotych.

Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze