Kradli wszystko co dało się sprzedać lub przetopić

0

Węgorzewscy policjanci postawili zarzuty dwóm sprawcom kradzieży sprzętów z pomieszczenia gospodarczego z terenu gminy Pozezdrze. 29-latkowie kradli wszystko, co nadawało się do późniejszej sprzedaży albo przetopienia. 

Na początku tygodnia oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu z terenu gminy Pozezdrze. Policjanci zajmujący się sprawą wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać kradzieży i udali się do miejsca jego zamieszkania.

W pomieszczeniu gospodarczym należącym do 29-latka mundurowi znaleźli silnik od piły stołowej oraz klucze nasadowe. Mieszkaniec gminy Budry przyznał się do kradzieży. Nadmienił, że wszystko co nadawało się do pozyskania złomu, zostało sprzedane na skupie za kwotę 800 zł. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli, w pojedzie zatrzymanego biały proszek w ilości 42 gramów, który po wykonaniu wstępnych badań okazał się amfetaminą – informują policjanci z KPP Węgorzewo

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dokonał kradzieży wspólnie ze swoim kolegą. Wczoraj kolejny podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży, do której się przyznał.

Łupem dwóch 29-latków padło m.in. projektory do puszczania filmów, szlifierka, klucze nasadowe, spawarka i kable. Łącznie pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę blisko siedem tysięcy złotych.

Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Węgorzewo)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze