Giżyccy policjanci zatrzymali trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę, którzy włamywali się do automatów do gier i kradli z nich pieniądze. 

Pierwsze włamanie do automatu do gier miało miejsce w niedzielę (03.07.). O zdarzeniu powiadomił właściciel urządzenia, wskazując, że z kasetki zostało skradzione 600 złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy, szybko ustalili, że związek z nią może mieć młoda kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu. Doszło do zatrzymania tych osób. Zebrany materiał w tej sprawie jasno wskazywał, że to ta dwójka dopuściła się tego przestępstwa – przekazują policjanci z KPP Giżycko. 

26-latka i 28-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

Do kolejnego włamania doszło 6 lipca około godziny 02:30. Dyżury policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś „majsterkuje” przy automacie do gier. Na miejsce został wysłany patrol. 

Na widok radiowozu osoby oddaliły się, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn, który został przewieziony do jednostki policji i osadzony do wyjaśnienia sprawy. Właściciel automatu wskazał, że i tym razem z kasetki zostało skradzione 600 złotych w bilonie. Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że spotkał znajomych, z uwagi na brak pieniędzy postanowił włamać się do automatu. Tak się trafiło, że miał przy sobie „śrubokręt”, którym otworzył skrzynkę z pieniędzmi – informują giżyccy mundurowi. 

Funkcjonariusze już ustalili dane dwóch kolejnych mężczyzn i zapowiadają kolejne zatrzymania. 

Teraz trójka zatrzymanych osób wytłumaczy się ze swojego postępowania przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Fred

Dziś dostałem sms od oszustów z nr 451 655 916 o wyłączeniu prądu 10/07
(PGE) może policja tym nr by się zajęła!

××××× ×××

Połamać k….ręce i się wtedy nauczą że nie towje to nie rusz….

Mistrz

Ja też zawsze noszę ze sobą śrubokręt, co w tym dziwnego