Kradli perfumy i odzież ze sklepów na terenie Giżycka

0

Giżyccy kryminalni ustalili i zatrzymali młodych mieszkańców Giżycka podejrzanych o kradzieże kosmetyków i odzieży sportowej z placówek handlowych na terenie Giżycka. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, przyznali się do popełnionych czynów. 

Pod koniec ubiegłego roku policjanci przyjęli trzy zawiadomienia o kradzieży kosmetyków oraz odzieży sportowej z placówek handlowych na terenie Giżycka. Z drogerii sprawcy skradli drogie perfumy o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych, a skradziona odzież została wyceniona na kwotę ponad 600 złotych.

Podjęte działania w sprawie pozwoliły giżyckim kryminalnym wytypować osoby podejrzane o te przestępstwa. Do zatrzymania doszło pod koniec minionego tygodnia.

Sprawcą pierwszej kradzieży drogich perfum okazała się nastoletnia mieszkanka Giżycka w wieku 15 lat. Dziewczyna wyniosła z drogerii perfumy o wartości 1000 złotych. Drugiej kradzieży perfum o wartości 1100 złotych dokonali dwaj mieszkańcy Giżycka w wieku 17 i 20 lat, a kradzieży odzieży sportowej, kurtki i bluzy na kwotę 600 złotych dokonał 19-latek. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania nastolatkowie przyznali się do popełnionych czynów, nie tłumaczyli swojego zachowania. Część skradzionych rzeczy sprzedali bądź rozdali znajomym.

Teraz o karze zadecyduje sąd. W przypadku 15-latki sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rodzinny w Giżycku.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze