Kradli paliwo z baków samochodów. Wpadli na gorącym uczynku

7

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat odpowie za włamania do pojazdów ciężarowych i kradzież paliwa. Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. 

Wydarzenia w nocy z czwartku na piątek (19/20.05) potoczyły się szybko. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Giżycku położyli kres kradzieżom paliwa, które od marca znikało z baków pojazdów ciężarowych na terenie całego powiatu.

Tej nocy dwaj mężczyźni zaplanowali kolejną kradzież, a na swój cel wybrali tym razem ciężarówkę, która była zaparkowana na terenie Wilkas – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Wykonując swoją „robotę”, nie spodziewali się najgorszego – tego, że zostaną złapani na gorącym uczynku. Nie musieli długo czekać, ponieważ policjanci byli gotowi do podjęcia działań.

Kiedy sprawcy kradli paliwo, policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. Obaj zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie zostali osadzeni w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy – dodają giżyccy mundurowi. 

Po zebraniu całego materiału dowodowego śledczy przedstawili 30-latkowi 9 zarzutów kradzież z włamaniem. Wszystkie zarzuty dotyczyły włamań do pojazdów ciężarowych i kradzieży paliwa, a także kradzieży narzędzi. Natomiast 40-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Tej nocy pomagał swojemu znajomemu.

Zgodnie z postanowieniem giżyckiego sądu 30-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, jego 40-letni wspólnik został objęty dozorem policji. W trakcie tych przestępstw zostało skradzione blisko 1700 litrów paliwa, a szkody opiewają na łączną kwotę ponad 18000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KPP Giżycko/ ich/tm)

- R e k l a m a -
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Klawisz
Klawisz
29 maja 2022 14:47

W więzieniach też sami niewinni

HWDP
HWDP
odpowiedział na komentarz  Klawisz
29 maja 2022 19:27

Są i nie winni

Lala
Lala
25 maja 2022 14:36

Na 2 osobników to sie zaczają ale jak 30 kiboli z polonia warszawa ludzi tłukło pod stadionem a pozniej zwykłych ludzi w centrum zaczepiali i rozwalali co popadnie na oczach kilku radiowozów to żaden policjant nie zatrzymał nikogo bo obsrane galoty mieli i tylko jak dzieci sygnałów używali

lokalny
lokalny
odpowiedział na komentarz  Lala
26 maja 2022 09:32

Złodziei łapią bo rząd nie zanosi konkurencji a kibole to mogą się okazać jakimiś „rycerzami” albo „komandosami” i co wtedy?

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  lokalny
26 maja 2022 14:58

Komentarze obraz nędzy i rozpaczy.

to jest pytanie
to jest pytanie
odpowiedział na komentarz  Lala
26 maja 2022 15:00

pytam się gdzie byli kibole mamr giżycko żeby zrobić porządek z kibolami z warszawy?

Polonista
Polonista
odpowiedział na komentarz  Lala
29 maja 2022 20:26

Polonia górą