Kradli paliwo, elektronarzędzia i części samochodowe. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

0
Prokuratura Rejonowa w Giżycku

Węgorzewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. W ich zainteresowaniu były między innymi materiały budowlane, narzędzia, części samochodowe oraz olej napędowy. 

Od początku bieżącego roku policjanci z węgorzewskiej komendy odnotowali włamania do pojazdów rolniczych, z których skradziono paliwo. Ponadto w tym okresie funkcjonariusze otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań oraz kradzieży wartościowych przedmiotów.

Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 29 i 31 lat, podejrzanych o popełnienie tych wszystkich przestępstw. W toku wykonywanych czynności kryminalni ustalili, że od stycznia 2023 roku zatrzymani mężczyźni dokonali licznych kradzieży i włamań na terenie gminy Pozezdrze. Kradli paliwo, narzędzia, elektronarzędzia i części samochodowe – informują mundurowi. 

Ich łupem padło także 60 sztuk paneli ogrodzeniowych oraz kompletne rusztowanie murarskie. Łączną wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę ponad 48 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

W środę (8 listopada) podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Giżycku, gdzie usłyszeli łącznie 10 zarzutów.

Decyzją Prokuratora mieszkańcy Pozezdrza zostali zobowiązani do trzykrotnego stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie w ramach dozoru policyjnego.

Wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

(Źródło: KPP Węgorzewo) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze