Kradł w sklepie z damską bielizną. Łupy sprzedawał turystom

0

Policjanci Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kradł towary ze sklepów. 32-latek usłyszał już zarzuty. Działał on w warunkach recydywy, za co grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Na początku września (02. 09. 2020 r.) dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Giżycku, w jednym ze sklepów z damską bielizną miała miejsce kradzież trzech staników, a sprawca uciekł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku szybko ustalili kto ukradł bieliznę i zatrzymali 32-letniego mieszkańca Giżycka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy monitoringu i ustalili, że mężczyzna popełnił wcześniej inne przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu 4 zarzutów kradzieży.

Policjanci ustalili, że nie jest to pierwsze tego typu przestępstwo zatrzymanego. 32-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Podczas przesłuchania okazało się, że skradzione przedmioty sprzedawał napotkanym turystom w celach zarobkowych. Prokurator Rejonowy w Giżycku wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci analizują prowadzone w sprawach kradzieży dochodzenia, sprawdzają zapisy monitoringu w celu ustalenia, czy podejrzany ma związek z innymi przestępstwami.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze