Kradł biżuterię i maszynki do golenia. 33-letni recydywista trafił do aresztu

1

Kryminalni z Giżycka zatrzymali 33-letniego recydywistę podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna kradł w sklepach na terenie Giżycka i sąsiednich powiatów. 

W lutym br. giżyccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pierścionka na terenie jednego ze sklepów jubilerskich w Giżycku. Sprawą zaraz po zgłoszeniu zajęli się kryminalni.

Zabezpieczony na miejscu zdarzenia monitoring, a także zebrane informacje pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o to przestępstwo. Z ustaleń policjantów wynikało, że jednym ze sprawców może być mężczyzna, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości ponieważ ma już na koncie kilka wyroków za podobne przestępstwa, których dopuszczał się na terenie Giżycka oraz sąsiednich powiatów.

W środę (03. 03) funkcjonariusze 33-letniego mieszkańca Giżycka wytropili na terenie miasta. Na widok mundurowych zaczął uciekać ale szybko został obezwładniony i zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych dowodów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące przestępstw kradzieży biżuterii, a także maszynek do golenia. Ich łączna wartość wyniosła blisko 1600 zł.

Drugim sprawcą okazała się kobieta. Jest to 32-letnia mieszkanka Giżycka. Śledczy postawili jej zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast 33-latek był już uprzednio skazany w warunkach recydywy i grozi mu nawet siedem lat i pół roku pozbawienia wolności. Decyzją sądu został zatrzymany i najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
przemo b

uprzejmie donosze , ze w Gizycku na Ul Konarskiego 31/16, a takze Nowowiejskiej 23/13 sprzedawany jest alkocholoraz paierosy bez akzyzy. To samo dotyczy bazaru miejskiego gdzie w budce kolo szaletu miejskiego obywatel armenskiego pochodzenia sprzedaje niby odzierz. Prosze zrobic z tym porzadek w koncu. dziekuje za uwage.