Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ukarali mandatami trzech turystów, którzy zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie.

W południe patrol SG ujawnił na pasie drogi granicznej 3 mężczyzn, którzy podjechali rowerami i przy słupach granicznych robili sobie pamiątkowe fotografie. Podróżni wyruszyli na wycieczkę rowerową z Berlina do Rygi, a po drodze postanowili zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Turyści zlekceważyli tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie. Okazało się, że byli to 29-letni obywatel Kanady, na stale mieszkający w Berlinie oraz jego 28 i 29-letni koledzy, obywatele USA. Rowerzyści przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każdy.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze