Kosztowna sesja zdjęciowa na granicy

0

Pamiątkowe selfie ze słupami granicznymi w tle, dla trzech niemieckich turystów i polskiego przewodnika okazało się kosztowne. Mężczyźni nie wiedzieli, że ich wizytę w rejonie polsko-rosyjskiej granicy rejestrują kamery Straży Granicznej.

13 maja patrol z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich widząc w kamerze motocyklistów w rejonie granicy państwa, natychmiast ruszył w to miejsce. Podczas kontroli okazało się, że niemieccy turyści weszli na pas drogi granicznej, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ponadto jeden z nich pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej, przekroczył ją w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna przyznał się do winy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Pozostali dwaj kierowcy jednośladów otrzymali mandaty w kwocie 200 zł każdy, natomiast przewodnik za fotografowanie zapłacił 100 zł grzywnę.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

WMOSG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze