Koronawirus. Rząd znosi większość obostrzeń, zmiany już od 1 marca (wideo)

0

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zmiany wejdą w życie od 1 marca.

Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam właściwie przez wiele miesięcy – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej 

Szef rządu dodał, że wprowadzane zmiany są skonsultowane z Radą do spraw COVID-19. Od 1 marca zostanie zniesionych większość obostrzeń, a zostaną te, które są konieczne.

Jakie zmiany w obostrzeniach od 1 marca?

Od 1 marca zniesione zostaną niektóre zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały do tej pory. Co się zmieni?

Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Ważne! Od 1 marca wciąż będziemy musieli przestrzegać niektórych obostrzeń. To m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego UCC).

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze