Konwój św. Mikołaja w gminie Giżycko [ZDJĘCIA]

0

Któż by pomyślał, że zainicjowana 27 lat temu wspaniała akcja odwiedzin w domach chorych i niepełnosprawnych dzieci ze świątecznymi podarkami nabierze takiego rozmachu.

6 grudnia mikołajkowy konwój Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach odwiedził sześć osób, które ze względu na swoje schorzenia nie dotarły do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze. Tam dzień wcześniej dla dużego grona naszych podopiecznych były przygotowane cudowne zabawy z Elfami i wspaniałe paczki.

W rolę Mikołaja wcielił się wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, w pięknym czerwonym wdzianku z nieodłącznym dzwoneczkiem w dłoni udając się do Bystrego, Gorazdowa, Doby, Wilkas oraz Upałt Małych. Przemek, Wojtek, Judyta, Marta, Bartek i Andrzej dzisiaj mają już ponad 30 lat, jednak mimo takiego wieku grudzień bez Mikołaja nie mógłby dla nich istnieć. Do tej wizyty przygotowywali się już od dłuższego czasu, czyszcząc przy pomocy rodziców własne buty. Patrząc na przybysza z Laponii i wypełnione po brzegi słodyczami świąteczne torby pozyskane dzięki nieocenionym sponsorom twarze chorych rozpromieniały się. Każdy z nich chociaż przez chwilę chciał przytulić się do gościa, żeby jak najdłużej poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Od razu wszyscy prosili Mikołaja, aby pamiętał o nich koniecznie za rok.

Swoją obecnością mikołajkowi przybysze wywoływali duże zainteresowanie również wśród dorosłych, którzy z rozrzewnieniem wspominali swoje młodzieńcze lata. Jadąc po terenie gminy Giżycko, Mikołaj wstąpił do świetlicy wiejskiej w Upałtach Małych, gdzie cukierkami częstował dzieci i seniorów. Zajechał też do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku na świąteczny wieczór poezji. Dał tam krótki koncert z akompaniamentem swojej gitary.

(Tekst, fot.: Waldemar Albowicz/GOKiR Wilkasy)

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze