Giżyccy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Patrole pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Przebadano 301 kierujących.

Wczoraj, 27 lutego trwały działania „ Alkohol i narkotyki”. Prewencyjne działania miały na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, a także zapobieganie naruszeniom prawa. Policjanci giżyckiej drogówki dokonywali kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych dróg wjazdowych i wyjazdowych z Giżycka.

W trakcie działań sprawdzono trzeźwość u 301 kierujących. Wśród nich ujawniono 1 osobę, która jechała autem po użyciu alkoholu. Wynik badania wskazał, że kierowca miał blisko pół promila alkoholu w organizmie.  Teraz za takie zachowanie mieszkańcowi Węgorzewa może grozić kara aresztu albo grzywny.

Funkcjonariusze nałożyli łącznie na kierujących 9 mandatów karnych za naruszenie przepisów prawo o ruchu drogowym oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Giżyccy policjanci zapowiadają, że będą przeprowadzać kolejne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego.  Wszystko po to, by na naszych drogach było bezpieczniej.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze