R e k l a m a

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku wszczęli 56 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Czynnościami objęto prawie 527 obcokrajowców i stwierdzono, że blisko 60 osobom powierzono pracę nielegalnie.

W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi. Pracowali niezgodnie z przepisami przede wszystkim: na budowie, w zakładach produkcyjnych, przemysłowych firmach budowlanych oraz gastronomii.

Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia, bez zawarcia stosownej umowy oraz na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Ponadto niepoinformowanie właściwego urzędu o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 18 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto do końca lutego funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nałożyli 27 mandatów karnych na kwotę prawie 10 tys. zł, natomiast sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę prawie 26 tys. zł.

Źródło: WMOSG

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze