Wrzesień jest miesiącem pełnym ważnych rocznic. Dla nas Polaków najważniejsze to te związane z II wojną światową, jej wybuchem, atakiem ZSRR na Polskę, bitwami kampanii wrześniowej. We wrześniu pamiętamy o harcerzach, gdyż 27 września 1939 r. ZHP otrzymał kryptonim Szare Szeregi. Myślimy o powstańcach warszawskich, ponieważ do 2 października 1944 r. trwało to bohaterskie, a zarazem tragiczne wydarzenie.
Poza polskimi rocznicami są też inne. W tym roku obchodziliśmy 15 rocznicę ataku na WTC w Nowym Jorku i 12 rocznicę ataku na szkołę w Biesłanie.
Aby uczniowie pamiętali o ważnych wydarzeniach września i poszerzyli swoją wiedzę na ich temat zaproponowałam im szkolny konkurs historyczny. Każdy zainteresowany otrzymał zakres materiału – pytań, na które należało samodzielnie znaleźć odpowiedzi. Oczywiście,  mającym wątpliwości, służyłam pomocą.
29 września gimnazjaliści z Wilkas mieli okazję sprawdzić swoje przygotowanie i wiedzę. Z testem konkursowym zmierzyło się 18 uczniów. Wyniki były w większości celujące i bardzo dobre. Najlepiej poradzili sobie: Wiktoria Łukasik z kl. IIc i Wiktor Grochowski z kl. IIb, nie popełnili żadnego błędu. Wszystkim serdecznie gratuluję wiedzy i zaangażowania. Myślę już o następnym konkursie, bo pokazujecie mi, że warto je dla Was organizować.

Ewa Wicha

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze