fot. Wody Polskie

Część drogi wodnej Pisz – Węgorzewo łącząca jeziora Szymon i Kotek Wielki została oficjalnie oddana wodniakom do użytku. 19 października br. zakończyły się odbiory prac remontowych na Kanale Mioduńskim.

Prace były realizowane w ramach projektu pn. „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I”/Etap IIB – przebudowa i umocnienie 5 kanałów na szlakach od Mikołajek do Giżycka.

Od lat szlak żeglugowy między jeziorem Szymon a Kotek Wielki był w złym stanie technicznym. Tego typu inwestycje są niezbędne ze względu na silną degradację i zły stan ubezpieczeń brzegowych kanałów oraz fragmentów nabrzeży jezior służących obsłudze ruchu żeglugowego – przekazuje Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW w Białymstoku.

Prace remontowe objęły przebudowę i umocnienie brzegów kanału na odcinku blisko 2 km, zostały realizowane zgodnie z harmonogramem – rozpoczęły się z początkiem sierpnia w 2020 r. i z zakończyły we wrześniu br.

Całkowity koszt remontu Kanału Mioduńskiego wyniósł ponad 36 mln złotych.

Źródło, fot.: Wody Polskie 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze