Koniec ferii zimowych.Wstępne podsumowanie

0

Policjanci  drogówki przez ostatnie dwa tygodnie dbali o bezpieczeństwo na drogach regionu, kontrolowali autokary, trzeźwość kierujących. Nie zapomnieli także o pieszych, którym szczególnie doskwierała ta jesienno – zimowa aura.

W policyjnych statystykach – podobnie jak w ubiegłym roku

Ze wstępnych danych wynika, że na Warmii i Mazurach od 22 stycznia do 6 lutego br.(włącznie) doszło do 35 wypadków drogowych (podczas ferii 2015 – 36), w których zginęło 5 osób (w 2015 – 6), a 51 zostało rannych (w 2015 – 39). Policjanci odnotowali także ponad 600 kolizji drogowych. Ujawniono 90 kierujących pod wpływem alkoholu.

Warto podkreślić, że wśród wypadków drogowych, żaden nie miał związku z przewożeniem dzieci w sposób zorganizowany.

Policjanci całego regionu  kontrolowali autokary – stałe punkty kontroli autokarów zostały uruchomione w każdym powiecie naszego województwa. Kontrole odbywały się także poza wyznaczonymi punktami.

Na dwa tygodnie ferii – trzy dni bez wypadku                                     

To nie hasło działań promujących bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku, a rzeczywistość. W trakcie ferii  były trzy dni, które chlubnie zapisały się w policyjnych statystykach. 28, 31 stycznia i 3 lutego – w tych dniach na warmińsko- mazurskich drogach nie doszło do ani jednego wypadku.

To nie koniec. Przed nami powroty

Wiele osób chce wykorzystać wolny czas do ostatniej chwili. Wszystkim, którzy dzisiejszy dzień wybrali na powrót do domu policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, koncentracji i zwracaniu uwagi na innych użytkowników ruchu.

mk/in

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze