Koniec dyspensy od udziału w niedzielnych mszach. Biskup Ełcki wydał dekret

0

Biskup Ełcki Jerzy Mazur ogłosił koniec obowiązującej od 14 marca dyspensy zwalniającej wiernych z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach.

Odwołanie dyspensy na terenie diecezji ełckiej będzie obowiązywać od 7 czerwca, czyli od najbliższej niedzieli. Przebywając w kościołach i świątyniach nadal należy zasłaniać usta i nos.

Jak czytamy w dekrecie:

W związku z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych dotyczącym wygaszania obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym w Polsce i znoszącym limit wiernych w kościele, uznając sytuację za uzasadnioną, niniejszym dekretem odwołuję w Diecezji Ełckiej, ustanowioną 14 marca br. dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Od niedzieli 7 czerwca 2020 roku wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Zgodnie ze wskazaniami Prawa Kanonicznego nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego. 

Decyzja biskupa jest konsekwencją znoszenia przez rząd ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Od soboty 30 maja przestał obowiązywać limit osób w kościołach i pozostałych miejscach sprawowania kultu religijnego.

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze