Konferencja „Przemoc wobec osób starszych – wyzwania profilaktyki” [ZAPOWIEDŹ]

0

19 października w Giżycku odbędzie się regionalna konferencja „Przemoc  wobec osób starszych – wyzwania profilaktyki” połączona z obchodami Europejskiego Dnia Seniora. Konferencja planowana jest w godzinach 10.00 – 15.00 na terenie Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Giżycku.

Organizatorami konferencji są Burmistrz Miasta Giżycka, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Giżycka Rada Seniorów. W programie przewidziano wystąpienia specjalistów w zakresie przemocy wobec osób starszych oraz wykład i warsztaty psychologiczno-terapeutyczne.

W części wykładowej uczestnicy zapoznają się m.in. z następującymi tematami : Ścieżka pracy z seniorami uwikłanymi w przemoc, Poczucie sensu życia w wieku senioralnym, Wsparcie seniorów  w Giżycku, Stosowanie narzędzi prawnych przy rozwiązywaniu problemów przemocowych.

Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele m.in. Ministerstwa Sprawiedliwości, Federacji Organizacji Socjalnych FOSA, Rzecznika Praw Osób Starszych. Nie zabraknie również części artystycznej  przygotowanej we współpracy z Giżycką Radą Seniorów i Giżyckim Uniwersytetem III Wieku.

Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli instytucji pomocowych, osoby związane z pracą na rzecz osób starszych i oczywiście samych seniorów.

Szczegółowe informacje odnośnie zasad zgłaszania się na konferencję zostaną podane w terminie późniejszym na stronach internetowych www.gizycko.pl oraz www.centrumprofilakytyki.pl.

Już teraz zachęcamy do rezerwacji terminu i udziału w konferencji. Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt w sprawie konferencji: Ewa Ostrowska tel. 97 429 13 36, ewa.ostrowska@gizycko.pl

(Beata Górczyńska/ Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze