fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Podczas konferencji prasowej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim drogowcy zaprezentowali wybrany wariant przebiegu nowej drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk. Szacowany koszt inwestycji to 3,7 mld złotych.

Spośród początkowo 40 wariantów został wybrany taki, który jest najbliższy obecnej trasy 16 – mówi Mirosław Nicewicz, dyrektor GDDKiA w Olsztynie:

Można obrazowo powiedzieć, że od Mrągowa nie oddalamy się bardzo od istniejącej drogi nr 16 w okolicach Kosewa, potem mijamy Baranowo od strony południowej, Mikołajki nad jeziorem Tałty, Woźnice, później Drozdowo, Orzysz od strony północnej, Strzelniki, Klusy, Chrzanowo i Ełk.

Szacowany koszt tej inwestycji to 3 mld 700 mln złotych. Są duże szanse na znalezienie finansowania. Jak powiedział doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel jeszcze we wrześniu zostaną przedstawione założenia nowego programu budowy dróg krajowych z perspektywą do 2030 roku:

Jest bardzo duża szansa, granicząca z pewnością, że droga ekspresowa S16 znajduje się w tych planach i ma zapewnione finansowanie.

77-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej będzie z dwoma jezdniami w obie strony, o prędkości projektowej do 100 km/h i dostosowaniu nośności do najcięższych pojazdów. Kolejny etap realizacji to w październiku złożenie wniosku o decyzję środowiskową do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Źródło, foto: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Suprema
Suprema
21 września 2020 10:24

Za kilka lat decydenci lobbujący za ruską s16 stracą emerytury i majątki rodzinne w nowej ustawie deubekizacyjnej ., dla osób przekładających interesy obcych kosztem życia i ekonomi mieszkańców nie ma wybaczenia .

MIKOŁAJKI POWER
MIKOŁAJKI POWER
18 września 2020 11:28

S 16 to droga życia dla Rosji kosztem życia mieszkańców Mazur .

Ciekawy
Ciekawy
odpowiedział na komentarz  MIKOŁAJKI POWER
21 września 2020 10:28

Czemu dla Rosji?