Koncert Krzysztofa Ścierańskiego i wernisaż wystawy prac Waldemara Mitrowskiego

0

25 października o godzinie 18.00 w Warsztacie Zbrojmistrza rozpocznie się kolejne podwójne wydarzenie w ramach „Kuźni rzemiosła i sztuki Twierdzy Boyen”: koncert Krzysztofa Ścierańskiego oraz wernisaż malarstwa Waldemara Mitrowskiego.

Krzysztof Ścierański to legenda gitary basowej polskiego jazzu, bluesa i muzyki rozrywkowej.W ankiecie „Jazz Forum” króluje w tej kategorii od ponad 30 lat. Jako muzyk sesyjny nagrywał z m.in. Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, przez Edytę Bartoszewicz po Grzegorza Ciechowskiego.

Ostatnią płytę „Night Lakes” nagrał jako gitarzysta solowy, co było spełnieniem marzeń sprzed wielu lat i kolejnym podsumowaniem dekad muzycznej drogi.
Wyjątkowe spotkanie z wirtuozem przekraczającym gatunki muzyczne i czarodziejem dźwięków.

Waldemar Mitrowski – artysta urodzony w Giżycku. W latach 1981 – 1985 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1985 wyemigrował do Niemiec Zachodnich a 2 lata później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, i w 1990 założył pracownię w miejscowości Bolinas w stanie Kalifornia. Jego prace wystawiane były w galeriach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz Polsce.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, na podstawie zaproszeń, które można będzie odebrać w sekretariacie Giżyckiego Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.

Serdecznie zapraszamy!

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze