Węgorzewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe daewoo. Jak się okazało, kierujący tym pojazdem był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu, obowiązujący do sierpnia 2017 roku. 

W nocy z soboty na niedzielę (08-09.07.2017 r.), kilka minut po północy, węgorzewscy dzielnicowi, podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem  daewoo. Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec gminy Budry był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie jedyne przewinienie zatrzymanego kierowcy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za wcześniejsza jazdę po alkoholu. Zakaz, który złamał mieszkaniec gminy Budry obowiązywał do sierpnia 2017 roku.

Teraz 33-latek po raz kolejny odpowie przed sądem. Naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca prowadzi pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat.

KWP Olsztyn Gm/kw

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze