Komendant PSP w Giżycku przechodzi na emeryturę. Odbyło się uroczyste pożegnanie [ZDJĘCIA]

2
fot. Piotr Tomasz Suchta

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku st. bryg. mgr Tomasz Siemieniuk przechodzi na emeryturę. W środę (17 stycznia) odbyła się uroczysta zbiórka, na którą zaproszono wielu gości związanych z giżycką jednostką. St. bryg. mgr Tomasz Siemieniuk pełnił służbę na stanowisku komendanta KPPSP Giżycko od 2020 roku.

17 stycznia w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku miało miejsce spotkanie, podczas którego oficjalnie pożegnano komendanta st. bryg. mgr Tomasza Siemieniuka, który podjął decyzję o przejściu na emeryturę. 

Na uroczystość zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele komendy wojewódzkiej, władz samorządowych powiatu giżyckiego, lokalnych jednostek OSP oraz współpracujących instytucji.

Podczas wydarzenia była okazja na wspomnienia i podsumowania. Komendant Siemieniuk ze wzruszeniem opowiadał o swoich początkach służby w Straży Pożarnej, oraz podziękował wszystkim zebranym za współpracę.

Tomasz Siemieniuk urodził się 7 marca 1978 r. w Bielsku Podlaskim. Jako absolwent Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie w 1999 r., został skierowany do służby w Ośrodku Szkolenia PSP w Łapach na stanowisko dowódcy zastępu następnie specjalisty ratownika. Kolejnym miejscem pełnienia służby była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Mońkach, gdzie zajmował kolejno stanowiska młodszego inspektora i dowódcy zmiany. W roku 2019 został mianowany na dowódcę JRG w Mońkach. W trakcie służby podnosił kwalifikacje zawodowe, poprzez ukończenie w 2013 r. studiów podyplomowych dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2009 r. ukończył również magisterskie studia cywilne w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, a także studia podyplomowe na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Białostockim. W październiku 2020 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

(PTS, fot. Piotr Tomasz Suchta) 

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

W przyszłym roku też odchodzę na emeryturę…. w wieku 65lat
Też będą mnie tak żegnać…..
Kwiaty…
Bomboniery i inne bajery….
Chętnie się odnajdę na takiej imprezie na koszt podatnika.

ela

tylko kto na tych 45 letnich emerytów będzie pracował?