Kolizyjny weekend na drogach powiatu- doszło do 13 zdarzeń drogowych

2

Policjanci z giżyckiej drogówki podczas minionego weekendu pracowali na miejscu 13 zdarzeń drogowych. Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń doszło na trasie Ryn-Mragowo oraz Giżycko-Miłki. W ręce funkcjonariuszy wpadł również pijany kierowca, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu 13 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu.  Główna przyczyna wypadków to brak ostrożności ze strony kierowców i nadmierna prędkość. Wśród tych zdarzeń doszło do dwóch dość groźnie wyglądających czołowych zdarzeń pojazdów. Do pierwszego zdarzenia doszło na trasie Ryn-Mragowo. Kierująca Renault Clio jadąc prostym odcinkiem drogi wpadła w poślizg i uderzyła z nadjeżdżającą z naprzeciwka Skodę. Kierowca Skody został przewieziony do szpitala w Mrągowie, po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznał na szczęście ogólnych potłuczeń ciała. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na sprawce tego zdarzenia funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. Karnych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na trasie Giżycko-Miłki, na wysokości miejscowości Kąp. Tam na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia Cadillaca Escaldes z Jeepem Grand Cherokee. Do szpitala w Giżycku trafiło dwóch pasażerów z obu pojazdów. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznali ogólnych potłuczeń ciała. Kierowcy tego zdarzenia również byli trzeźwi.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast pijany kierowca sam wpadł w ręce policjantów, ponieważ prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. W wyniku stanu upojenia i nadmiernej prędkości wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 24-letni mieszkaniec Giżycka wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. Młody kierowca już stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sadem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
OLABOGA

TAKI PIĘKNY JEEP 🙁

za kółkiem

Ze zwrotu ubezpieczenia kupi sobie nówkę sztukę