Kolizje, przekroczenia prędkości i nietrzeźwy kierowca. Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu

0

Podczas minionego weekendu giżyccy policjanci ujawnili 62 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, w tym 47 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci pracowali również na miejscu 9 zdarzeń drogowych.

W weekend policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 62 naruszenia przepisów ruchu drogowego.

47 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym kierowca mitsubishi, który jechał przez miejscowość Kruklanki z prędkością 103 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowcy, mieszkańcowi Giżycka zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowca otrzymał również mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

W ręce policjantów wpadł również kierowca, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu. 59- letni kierowca vw passata został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Skop (gmina Ryn), badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 9 zdarzeń drogowych.

W dwóch przypadkach auta zatrzymały się w przydrożnym rowie. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Szczybały Giżyckie (gmina Giżycko), tam auto dachowało w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Ryn

Drugie zdarzenie miało miejsce na trasie Ryn – Wejdyki, gdzie kierowca opla po wyjściu z łuku drogi w prawo wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Autem podróżowały dwie osoby, 69- kierowca był trzeźwy. Pasażerka została przetransportowana do szpitala w Giżycku. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznała ogólnych stłuczeń ciała.

fot. OSP Ryn
fot. OSP Ryn

Natomiast na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Grajwo (gmina Giżycko) doszło do zderzenia dwóch osobowych aut. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego, zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka suzuki. Kierowcy tego zdarzenia byli trzeźwi. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze