Dachowanie osobówki na trasie Giżycko - Wilkasy/fot. KPP Giżycko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego. 

W sobotę (30.07.) tuż po godzinie 15:00 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Prażmowo – Szymonka. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący citroenem 41-latek nie zachował bezpiecznej odległości przed jadącym przed nim pojazdem i uderzył w jego zderzak. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia o godzinie 17:35 policjanci zostali wezwani do zdarzenia na parkingu przy ul. Daszyńskiego w Giżycku. Jak się okazało kierujący oplem vectra, wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowany prawidłowo samochód osobowy marki kia. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, jednak odmówił on poddania się badaniu. 34-latkowi została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jeśli badanie potwierdzi zawartość alkoholu, mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Również w sobotę policjanci zatrzymali prawo jazdy 59-letniej obywatelce Niemiec, która kierując vw golfem, przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Kobieta została ukarana również mandatem w wysokości 1500 zł. 

Wczoraj (31.07.) doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osobówek.

Pierwsza miała miejsce na ul. Moniuszki na trasie Giżycko – Wilkasy. 25-latka kierująca peugeotem 207 na widok skręcającego przed nią pojazdu zaczęła gwałtownie hamować, wpadła w poślizg i wypadła z drogi, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Kobieta z urazem szyjnym została przetransportowana do giżyckiego szpitala. Z kobietą podróżował pasażer, któremu na szczęście nic się nie stało.

Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Szczybały Giżyckie. Kierujący vv bora 70-latek na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i również doprowadził do dachowania samochodu. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 1020 zł.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
500

I pyk 4020 zł do budżetu PiS te 20zl to śmieszne przy tym wszystkim