Kolizja w Sołdanach: Audi nie ustąpiło pierwszeństwa BMW

9

W niedzielę (04.04) około godziny 18.30 w Sołdanach (gmina Giżycko) doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Całe zdarzenie szczęśliwie zakończyło się tylko mandatem.

Jak wynika z ustaleń policji, kierująca samochodem marki Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi BMW.

Pani jadąca Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wyjechała zbyt mocno na drogę z pierwszeństwem przejazdu. W tym samym momencie, prawidłowo jadący kierowca samochodu marki BMW, chcąc uniknąć zderzenia z Audi zaczął gwałtowanie hamować – informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP Giżycko

Niestety w wyniku hamowania BMW obróciło się i wylądowało w przydrożnym rowie. Autem podróżowały 3 osoby, na szczęście żadna nie odniosła obrażeń.

Kierująca Audi ukarana została mandatem w wysokości 250 zł i punktami karnymi.

fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jenot

Czyżby Policja prawidłowo przeprowadziła ocenę wypadku? Po śladach hamowania BMW widać, że hamowało jedno koło. Z jaką prędkością jechało BMW ? Czyżby 90 km/h? Na znakach drogowych jest zalecana prędkość 60 km/h. Świadkowie wypadku twierdzili, że BMW zap…. grubo ponad 100. Napewno wina nie leży wyłącznie po stronie kierowcy Audi. Wyjeżdżając z drogi gdzie wyjeżdżało Audi, naprawdę trzeba uważać. słaba widoczność drogi z Kruklanek, aby wyjechać na drogę w kierunku krzyżówki, każdy musi wyjechać trochę na tą drogę. Bardziej wina leży po stronie młodzieńca z BMW.

Mieszkaniec

W 100 % się zgadzam !!!

Mieszkaniec

Może ktoś pomyśli w końcu żeby wyciąć drzewa które utrudniają widoczność?

też stąd

Dokładnie, od tego powinni zacząc i byłoby bezpieczniej

Świadek

prawidłowo jadący kierowca samochodu marki BMW? Po śladach hamowania nie widać żeby jechał prawidłowo. Gdyby jechał dozwoloną prędkością to by wyhamował i nic by nie było….

Egon

Gdyby kobieta nie wyjechała nie musiałby hamować

Ref

A widziałeś ile wyrył pola? Myślę, że nieźle zap……

xxl

Egon – Dla twoje wiadomości geniuszu. Jak by kobieta wyjechała, to napewno zakończyło by się to tragicznie. Ludzie widzieli jak to wyglądało. Więc przykręć swój zaworek bo popuścisz.

Ref

Z jaką prędkością nadjechało BMW?