Kolizja na ul. Obwodowej oraz wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Warmińska/Przemysłowa

2

Wczoraj (25.05) policjanci z KPP Giżycko pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. 

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 09:00. Dyżurny komendy policji został powiadomiony o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Warmińskiej z ulicą Przemysłową w Giżycku.

Na miejsce udał się patrol ruchu drogowego, który ustalił, że kierujący samochodem marki daimler chrysler jadąc z ulicy Warmińskiej  w kierunku ulicy Przemysłowej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Suwalską kierowcy fiata ducato, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Funkcjonariusze przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu, obaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca fiata ducato z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Kilka godzin później, około godziny 13:45 funkcjonariusze zostali wezwani do innego ze zdarzeń drogowych również w Giżycku na ulicy Obwodowej. Tam kierujący samochodem osobowym marki rover nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył mazdy, którą kierowała 34 – latka.

Kobieta powiadomiła policjantów, że kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań kierowca rovera został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Na szczęście i tym, razem nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie samochody. Sprawcy tego zdarzenia zatrzymane zostało prawo jazdy i za jazdę w stanie nietrzeźwości  będzie odpowiadał przed sądem.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sto lat Mamo

Przecież to Mercedes C Klasa W203

bolek

Mercedes to Daimler Chrysler, koncern