Kolizja na przejeździe kolejowym w Wilkasach. Kierowca zlekceważył sygnalizator

0

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek (07.07.2016) kilka minut przed godz. 8:00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Wilkasach na DK-59.

Dyżurnego giżyckiej komendy o kolizji powiadomił sam sprawca. Na miejsce pojechali funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku.

W rozmowie z policjantami mężczyzna powiedział, że jechał z Giżycka i dojeżdżając do przejazdu kolejowego zauważył nadawany czerwony migający sygnalizator świetlny. Jak przyznał mężczyzna, myślał, że światła nadawane są przez cały czas informując o przejeździe kolejowym. Dlatego wjechał za szlaban  – nie najeżdżając jeszcze na torowisko – zorientował się, że szlabany są opuszczane. Jedna z rogatek zatrzymała się na dachu auta w wyniku czego uległa zniszczeniu. Samochód został nienaruszony.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem kierowcy, który w porę zorientował się, jaki błąd popełnił.

49–letni Jarosław A . przyznał się do tego, że nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na przejazd kolejowy, gdy opuszczana była zapora i tym razem zdarzenie zakończyło się postępowaniem mandatowym w kwocie 500 zł. oraz 6 punktami karnymi.

Zdarzenie nie spowodowało przerw w ruchu pociągów, a ekipa naprawcza zajęła się uszkodzeniem zapory zaraz po zdarzeniu.
KWP Olsztyn/(ICh/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze