Kolizja dwóch aut i potrącenie pieszego w Giżycku

0

Tylko w ciągu jednego dnia w środę (19 stycznia) policjanci odnotowali sześć wykroczeń drogowych, które zakończyły się postępowaniem mandatowym.

Do kolizji dwóch aut doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Obwodowej z Suwalską w Giżycku, gdzie 30 -letni kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z volkswagenem golfem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowcy byli trzeźwi. Brak ostrożności i złamanie przepisów kosztowało kierowcę skody 1300 złotych. 

Natomiast tuż przed 21:00, na ulicy 1-go Maja w Giżycku kierowca citroena potrącił pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe. Jak się okazało potrącony 21– latek nie odniósł obrażeń. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Kolejni kierowcy, którzy w miejscowości Kolonia Rybacka (gmina Węgorzewo) i Konopki Wielkie (gmina Miłki) przekroczyli prędkość o ponad 30 km/h zostali ukarani mandatami w wysokości 800 złotych. Jeden z kierowców został zatrzymany przez patrol policji wchodzący w skład grupy SPEED.

Tego samego dnia w Konopkach Wielkich „wpadło” dwóch innych kierowców, którzy również przekroczyli dozwoloną prędkość. Za złamanie przepisów dostali mandaty w wysokości 300 i 400 zł. Na konta wszystkich kierowców popłynęły także punkty karne.

Policjanci z giżyckiej komendy apelują do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. 

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze