fot. WMOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie ujawnili nielegalne papierosy, które przewoziła 50-letnia mieszkanka Giżycka. Kobieta nie przejmowała się porażkami, pomimo, że kolejny raz straciła nielegalny towar i na swoim koncie ma dwie zasądzone kary.

Mieszkanka Giżycka po raz trzeci wpadła z wyrobami tytoniowymi bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

W sierpniu 2020 roku zatrzymano jej męża, obywatela Armenii,  który przenosił nielegalne papierosy. Wówczas przeszukano ich posesję i znaleziono ponad 100 tys. sztuk papierosów bez akcyzy, o szacunkowej wartości 76 tys. zł. W maju 2021 roku zatrzymano ją ponownie. Tym razem „lewy biznes” prowadziła ze swoją siostrą. 50-latka fiatem przewoziła 5 kg krajanki tytoniowej. Kobieta stwierdziła, że towar znalazła pod krzakiem, na posesji młodszej siostry. Funkcjonariusze SG również przeszukali pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze i znaleźli 22 kg tytoniu. Łącznie zabezpieczono krajankę o wartości 20 tys. zł – mówi rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Wczoraj w Giżycku, podczas kontroli, w bagażniku fiata punto, użytkowanego przez 50-latkę, ujawniono 20 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

Kobieta oświadczyła, że wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 15 tys. zł należą do niej – dodaje mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Po raz trzeci mieszkanka Giżycka będzie odpowiadała za przestępstwo karno-skarbowe. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze