Kolejni sprawcy kradzieży zatrzymani dzięki zapisom z kamer monitoringu miejskiego

0

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 21 na 22. lutego br.) doszło do zniszczenia kilku pojazdów na terenie Giżycka. Z niektórych samochodów sprawcy ukradli różne przedmioty, w tym akumulatory. W dniu 22 lutego, pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring wizyjny  funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku – na podstawie szczegółowej analizy obrazu z kamer – wytypowali osoby mogące być sprawcami tych czynów. W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez policję zatrzymano podejrzanych, którzy posiadali w swoim samochodzie skradzione przedmioty.

Było to kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie sprawców przestępstw dokonane na podstawie zarejestrowanego obrazu z kamer umieszczonych na terenie naszego Miasta. W dniu 11.02.2016 r. na terenie Ekomariny w Giżycku młody mężczyzna dokonał kradzieży portfela i innych rzeczy z kurtki pozostawionej w szatni. Tego samego dnia pracownicy monitoringu wizyjnego Miasta – na podstawie obrazu z kamer umieszczonych w pobliżu Ekomariny – ustalili wygląd podejrzanego o tę kradzież.

W dniu następnym, tj. 12.02.2016 r., dyżurny Straży Miejskiej i monitoringu wizyjnego zauważył na kamerach umieszczonych na Pasażu Portowym tego samego mężczyznę wchodzącego do jednego z lokali handlowych. Niezwłocznie powiadomił o tym patrol Straży Miejskiej, który po przyjeździe na miejsce zatrzymał podejrzanego. Miał on przy sobie skradziony dzień wcześniej portfel. Wobec uzasadnionego podejrzenia, że mężczyzna ten mógł być sprawcą kradzieży strażnicy przekazali zatrzymanego funkcjonariuszom policji.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze