Kolejni poszukiwani zatrzymani przez policję

1

Giżyccy policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą działań funkcjonariuszy są przesłane przez sądy bądź prokuratury listy gończe lub nakazy zatrzymania. Jak pokazują policyjne statystyki ustalenie miejsca przebywania osób poszukiwanych i ich zatrzymanie, to tylko kwestia czasu.

Pierwszy zatrzymany to 44-latek, który uchylał się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Sąd Rejonowy w Giżycku wdał wobec mężczyzny nakaz zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego aresztu na okres 118 dni pozbawienia wolności. 

Kolejny mężczyzna uniknął 5-dniowego pobytu w areszcie z uwagi na to, że miał możliwość opłacenia grzywny, z czego skorzystał.

37-letnia nietrzeźwa kobieta, która sama wezwała policjantów, ponieważ partner nie chciał jej wpuścić do domu, trafiła również do aresztu. Podczas czynności okazało się, że była poszukiwana nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego w Białymstoku celem odbycia 5 dni kary pozbawienia wolności. Kobieta mogła opłacić grzywnę w wysokości 500 złotych i uniknąć pobytu w areszcie, z tej szansy nie skorzystała.

Jeszcze inny poszukiwany mężczyzna, aby uniknąć kary pozbawienia wolności w wymiarze 55 dni, zdecydował się na uiszczenie grzywny w wysokości 3500 złotych. Grzywnę w kwocie 300 złotych opłacił również 46-latek, który miał w areszcie śledczym spędzić 5 dni pozbawienia wolności. Po opłaceniu grzywny mężczyźni zostali zwolnieni.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sie wie

E= mc do kwadratu.