Kolejni ochotnicy wstępują w szeregi WOT. Przyszli żołnierze chcą wesprzeć działania przeciwkryzysowe

7

Coraz więcej osób decyduje się, by zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Pomimo pandemii zainteresowanie służbą wciąż rośnie. Przyszli żołnierze zgodnie informują, że chcą nieść pomoc innym. 

W ten weekend kolejni ochotnicy stawili się pod bramą 41. Batalionu Lekkiej Piechoty z Giżycka, by odbyć szkolenie podstawowe.

Nabór ochotników został przeprowadzony przy zachowaniu reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa. Mając na uwadze wprowadzone obostrzenia każdy z ochotników miał wykonany test na obecność koronawirusa.

Wśród kandydatów na żołnierzy są nauczyciele, urzędnicy, pielęgniarze, przedsiębiorcy – prowadzący swoją działalność gospodarczą oraz studenci.

Przyszli żołnierze przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe, które ma charakter wprowadzający w szereg obszarów i jest dedykowane tym osobom, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową.

Szkolenie jest przepustką do dalszej służby w WOT. „Szesnastka” obejmuje naukę podstawowych działań taktycznych, m.in. zasad posługiwania się bronią, strzelania, udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji rannego z pola walki oraz topografii.

W przededniu szkolenia podstawowego kandydaci odbędą sprawdzian nabytych umiejętności w formie tzw. „pętli taktycznej”.  Wszyscy żołnierze wykonają szereg zadań taktycznych i ogniowych na pasie ćwiczebnym. Jeśli pomyślnie go zaliczą, złożą przysięgę wojskową, na sztandar 4.W-MBOT w Giżycku.

Żołnierze zasilą szeregi 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródło: 41. Batalion Lekkiej Piechoty

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Renia

dzisiaj w mediach piszą, że WOT nie dostaje wypłat na czas, że rosną zaległości w wypłatach

Ktoś

Dla kasy idą, na weekendowe zabawie wpadnie parę groszy …

dziwne i ciekawe

Co prawda jestem nie wierzący ale na usta ciśnie się jedno – ło matko bosko,co to jest za „wojsko”??

Salix

Głupie dzieci, jeszcze nie wiedzą do czego posłużą. Pomoc ludności, to ostatni cel ich działalności. Raczej odwrotnie.

Awgdb

Oj racja racja

Teoria spiskowa

Hahaha kolejny zesłaniec masonów twierdzący że coś co jest stworzone w dobrej mierze traktuje w coś odwrotnego wasze teorie widzę są jak plotki powielane przez wiele szarych głów patrzących w monitor. Pozdrawiam