Kolejni ochotnicy wcieleni do służby przygotowawczej

2

8 stycznia odbyło się wcielenie 65 elewów do odbycia I turnusu służby przygotowawczej w 2019 roku.

Służba przygotowawcza to rodzaj służby wojskowej prowadzony dla osób, które nigdy wcześniej jej nie pełniły, a chcą odbyć szkolenie wojskowe i w przyszłości wstąpić w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych. Ukończenie szkolenia stanowi również przepustkę do ubiegania się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych.

Z dniem rozpoczęcia służby ochotnicy stali się żołnierzami – elewami, przed którymi trzy miesiące intensywnego kształcenia. Po siedmiu tygodniach szkolenia podstawowego (23 lutego) odbędzie się jedna z najważniejszych uroczystości wojskowych, podczas których elewi złożą przysięgę na sztandar 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Szkolenie służby przygotowawczej w Orzyszu, które prowadzone jest na bazie batalionu saperów rozpoczęło się od dopełnienia wszelkich formalności, sprawdzenia stanu zdrowia i wyglądu zewnętrznego. Elewi po otrzymaniu mundurów i wyposażenia rozpoczęli zajęcia zapoznawcze mające na celu przygotowania ich i zaznajomienia się ze specyfiką i charakterem służby wojskowej w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, tekst: kpt. Anna Bielak – Pestka, foto: st. szer. Adrian Jórski

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dezerter

Te prycze do spania to pewnie średnio wygodne 😀

70258

są ok