Kolejni ochotnicy wcieleni do służby przygotowawczej

1

6 maja odbyło się wcielenie 99 elewów do odbycia II turnusu służby przygotowawczej w 2019 roku.

Służba przygotowawcza to rodzaj służby wojskowej prowadzony dla osób, które nigdy wcześniej jej nie pełniły, a chcą odbyć szkolenie wojskowe i w przyszłości wstąpić w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych. Ukończenie szkolenia stanowi również przepustkę do ubiegania się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych. Z dniem rozpoczęcia służby ochotnicy stali się żołnierzami – elewami, przed którymi trzy miesiące intensywnego kształcenia. Po siedmiu tygodniach szkolenia podstawowego odbędzie się jedna z najważniejszych uroczystości wojskowych, podczas których elewi złożą przysięgę na sztandar 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Szkolenie służby przygotowawczej w Orzyszu, które prowadzone jest na bazie 15. Mazurskiego Batalionu Saperów rozpoczęło się od dopełnienia wszelkich formalności, sprawdzenia stanu zdrowia i wyglądu zewnętrznego. Elewi po otrzymaniu mundurów i wyposażenia rozpoczęli zajęcia zapoznawcze mające na celu przygotowanie ich i zaznajomienie się ze specyfiką i charakterem służby wojskowej w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Źródło: 15 GBZ /Tekst: kpt. Martyna Kupis /Foto: st. szer. Adrian Jórski

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vortex

Kolejni co od cyca mamusi oderwać się nie potrafią. Teraz wojsko dostarczy im nowego cyca – wychowa, ubierze, pokaże jak można kombinować na 3 etaty i narzekać jak to źle i niedobrze.
Wojskowi zawodowi „obiboki”