Kolejni nietrzeźwi na drogach i wodzie

0

Pijanych kierowców i kobietę sterująca skuterem wodnym zatrzymali w weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Zdarzenie na wodzie

Brakiem odpowiedzialności wykazała się sterująca skuterem wodnym, która nie zważając na własne i innych życie oraz zdrowie postanowiła wsiąść za ster po alkoholu. Kontrola miała miejsce na jeziorze Bocznym.

Policjanci zauważyli pływającą skuterem wodnym, która naruszyła przepisy ustawy o żegludze śródlądowej nie stosując się do zakazu wytwarzania fal. Podczas kontroli 36-letnia kobieta oświadczył, że nie posiada dokumentów i uprawnień do sterowania tego typu jednostką pływającą, nie chciała podać swoich danych, krzyczała i nie wykonywała poleceń policjantów.

Na prośbę swoich znajomych zdecydowała się podać dane i sprawdzić stan trzeźwości, który wykazał, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenia na drogach

Nietrzeźwy kierowca w ręce policji wpadł w piątek (10.09) kilka minut po godzinie 20:00 w Miłkach. Stan trzeźwości kierowcy został sprawdzony zaraz po zatrzymaniu do kontroli drogowej. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 25-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W sobotę (11.09) tuż przed godziną 03:00 w Giżycku na ul. Św. Brunona patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującą volkswagenem polo. 25-letnia kierująca, mieszkanka Ełku kierowała pojazdem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (12.09) tuż przed godziną 18:00 policjanci z ruchu drogowego wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 32-letni kierowca jechał peugotem przez miejscowość Sterławki Wielkie gm. Ryn. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 32-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Od kierowcy pobrano również krew do badania pod kątem sprawdzenia obecności środków odurzających.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze