Kolejni nietrzeźwi i bez uprawnień zatrzymani na drogach powiatu giżyckiego

0

Policjanci z Giżycka zatrzymali kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo stanu nietrzeźwości czy też braku uprawnień. 

Niestety wciąż na drodze znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę pojazdu po wcześniej wypitym alkoholu. Wszystkie zatrzymane osoby muszą liczyć się z surową karą i konsekwencjami oraz wziąć odpowiedzialność za swoje lekkomyślne zachowanie – komentują policjanci z KPP Giżycko

Tylko jednego dnia, we wtorek (23.11.2021 r.) na drogach powiatu giżyckiego, policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich kierowało będąc w stanie nietrzeźwości, a trzeci miał narkotyki.

Pierwszy w ręce policjantów wpadł 21-letni kierowca z Mrągowa. Tuż przed godziną 06:00, 21-latek wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania.

O godzinie 18:00 w Giżycku na ul. Białostockiej do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca forda. W tym przypadku badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy, ale za to miał przy sobie narkotyki i nie posiadał uprawnień do kierowania. Od mężczyzny została pobrana krew do badania, a następnie został on zatrzymany w policyjnej celi.

Natomiast o północy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa kobieta wsiadła za kierownicę auta i odjechała w kierunku Giżycka. Policjanci zatrzymali wskazane auto na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Ruda, zgłoszenie potwierdziło się, 20-letnia kierująca fiatem miała ponad 1,5 alkoholu w organizmie. Kobieta nie posiada uprawnień do kierowania. Auto, którym jechała zostało odholowane.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze