Kolejni kierowcy ukarani wysokimi mandatami

0

Wyższe stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń z najbardziej dotkliwymi kwotami grzywny jest m.in. przekroczenie dozwolonej prędkości i wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem.

Przekonał się o tym kierowca bmw, który w czwartek (17 marca) na trasie Gaudynek-Kociołek Szlachecki (powiat piski) został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Giżycka wchodzących w skład grupy Speed. 20– letni kierowca, mieszkaniec gminy Orzysz, pędził z prędkością 142 km/h na tzw. „dziewięćdziesiątce”, czym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Młody kierowca nie kwestionował swojego zachowania. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Tego samego dnia w miejscowości Konopki Wielkie (gmina Miłki), policjanci zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Kontrola dotyczyła popełnionego przez kierowcę wykroczenia dotyczącego wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych. 38– letni kierowca, mieszkaniec województwa podlaskiego, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Niedostosowanie prędkości zagraża bezpieczeństwu na drodze.

Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas, dlatego przede wszystkim wyobraźnia, rozsądek i odpowiedzialne zachowanie– dodają giżyccy mundurowi 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze