Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

0

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierowcom, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość. 

W niedzielę, 3 grudnia podczas kontroli prędkości policjanci z giżyckiej drogówki ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Obwodowej w Giżycku. Kierujący VW Passatem 32-letni mieszkaniec Giżycka w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 128 km/h. Kolejnym kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość okazał się 25-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna jechał VW Golfem z prędkością 124 km/h przez miejscowość Gawliki Wielkie. Z kolei 32-letni mieszkaniec gminy Sejny jechał Audi przez teren zabudowany  z prędkością 104 km/h.

Mundurowi zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Policjanci ukarali ich także mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozsądku na drodze. Prędkość jest ważnym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. Zdejmując nogę z gazu możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych.

Przypominamy, że zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze