Kolejne miasto bez Straży Miejskiej

0

Radni Pisza zdecydowali we wtorek o rozwiązaniu straży miejskiej. O podjęcie takiej uchwały z powodu zadłużenia miasta zabiegał burmistrz Andrzej Szymborski.

Na wtorkowej (3 marca) sesji piskiej rady miejskiej wniosek burmistrza poparło 13 radnych. Trzech zagłosowało za utrzymaniem straży miejskiej, a trzej wstrzymali się od głosu.

Szymborski, który objął urząd po ostatnich wyborach, uzasadniał plany likwidacji straży „tragiczną sytuacją finansową gminy Pisz” i koniecznością szukania oszczędności na bieżącą działalność. Jego zdaniem koszty utrzymania 12-osobowej formacji sięgały ponad 700 tys. zł rocznie i były wyższe niż korzyści z jej funkcjonowania.

Przypomnijmy,że na ostatniej sesji Rady Gminy Giżycko radni zdecydowali o rozwiązaniu Straży Gminnej. Dla porównania koszt utrzymania straży w Gminie Giżycko wynosił 350 tys zł (przy zatrudnieniu 4 strażników). 

Czy możemy spodziewać się,że za jakiś czas Radni miasta Giżycko również zdecydują się na rozwiązanie Straży Miejskiej? Czy ta formacja jest potrzebna w Giżycku? Czekamy na komentarze. 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze