Kolejne dwie osoby zatrzymane z narkotykami

0

Tym razem w ręce giżyckich policjantów wpadli dwaj mieszkańcy Giżycka w wieku 22 i 26 lat. Podczas kontroli drogowej policjanci przy kierowcy ujawnili jedno tzw. „zawiniątko”, a w aucie w opakowaniu po papierosach kolejne 7 „zawiniątek” z białym proszkiem. 

Policjanci pełniąc służbę na terenie Giżycka, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. W aucie był kierowca i pasażer.

Mężczyźni nerwowo zachowywali się w obecności funkcjonariuszy, nie odpowiadali na pytania, wszystko wskazywało na to, że coś ukrywają. Kontrola stanu trzeźwości kierowcy wykazała, że był trzeźwy, ale kontrola osobista doprowadziła policjantów do ujawnienia w portfelu kierowcy małego „zawiniątka” z zawartością białego proszku. Dalsze czynności doprowadziły do ujawnienia kolejnych 7 „zawiniątek”, które były ukryte w aucie w opakowaniu po papierosach. Ponadto okazało się, że 26-letni kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji, gdzie po wykonaniu z nimi czynności zostali osadzeni w policyjnej celi – informują mundurowi z KPP Giżycko

Wstępne badania testerem narkotykowym potwierdziły, że biały proszek to amfetamina. Teraz 22 i 26-latek wytłumaczą się przed sądem, będą odpowiadali w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za posiadanie środków odurzających zgodnie z ustawą grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze