Kolejna tragedia na jeziorze. Pod wędkarzami załamał się lód

1

Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu na zamarznięte akweny, są tacy którzy ryzykują swoim życiem i zdrowiem. Do tragicznego wypadku doszło na jeziorze Tałty.

Wczoraj po godzinie 11:00 dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu na jeziorze Tałty w miejscowości Jora Wielka w powiecie mrągowskim. Zgłoszenie dotyczyło dwóch wędkarzy, pod którymi załamał się lód. Na numer alarmowy 112 zadzwonił przypadkowy świadek, który usłyszał wołanie o pomoc.

Wraz z innymi osobami zdołali wyciągnąć z wody jednego z mężczyzn. Jest to 71-letni mieszkaniec. pow. mrągowskiego. Drugi z mężczyzn, również mieszkaniec pow. mrągowskiego, niestety w tym czasie wpadł pod lód i nie zdołano mu pomóc. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe oraz policja. Z wody wydobyło go Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Mikołajek. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

Pierwszy z mężczyzn, nie wymagał hospitalizacji i została mu udzielona pomoc na miejscu zdarzenia. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci  ostrzegają, wejście na kruchy lód grozi załamaniem! Nie ryzykuj własnego życia lub zdrowia.

Źródło: KWP Olsztyn (mj/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Gacyk

Brawura i bezmyślność gubi ludzi